O MNIE

Nazywam się Ula Krasny i jestem terapeutką Gestalt. Jestem też założycielką społeczności Klub Gestalt, Kolektywu Naukowego B+R przy Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt oraz Biblioteki Gestalt, którą koordynuję.

Jedną z moich ulubionych psychoterapeutycznych map jest mapa wsparcia i kontaktu Laury Perls. Ukierunkowuje ona na badanie, w jaki sposób każde zachowanie – również “niechciane” czy “trudne” – służy jako forma wsparcia w bieżącej sytuacji. Przyjmując tę perspektywę, normatywne ocenianie w kategorii zdrowe/zaburzone czy dobre/złe itd., przestaje mieć sens, a uwaga kieruje się na to, jakie wsparcie jest dostępne i jakie jest potrzebne, aby poradzić sobie z wymaganiami przeżywanego świata i danej chwili. Głęboko wierzę, że adekwatne wsparcie zmienia wszystko.

Drugim filarem, na którym opiera się moja praca, jest nauka. Fascynuje mnie rozwój neuronauk, pogłębianie własnej wiedzy sprawia mi dużo radości i staram się integrować najnowszą wiedzę dotyczącą skuteczności psychoterapii relacyjnej z teorią terapii Gestalt.

Mam szczęście pracować ze wspaniałymi osobami – dorosłymi oraz młodzieżą – którym towarzyszę w rozwoju i przy których sama się rozwijam. To mi daje poczucie sensu i przynależności.

Mój gabinet to miejsce przyjazne dla wszystkich tęczowych osób (LGBTQIA+) oraz osób wchodzących w relacje konsensualnie niemonogamiczne
© 2024 Urszula Krasny. Wszystkie prawa zastrzeżone.